Skip to main content Skip to footer

Koude editie dijkloop Delfzijl

Na lang wachten was het zondag dan zo ver: De Dijkloop Delfzijl. Na het op het laatste moment moeten afgelasten van deze unieke winterloop in Delfzijl vorig jaar, kon het dit jaar gelukkig wel doorgaan. De deelnemers hadden dit jaar een zware editie: windkracht 4 en een temperatuur van ongeveer -5. Op de dijk in de volle wind zal het ongetwijfeld kouder hebben aangevoeld. Toch lieten zo'n 400 deelnemers zich daardoor niet weerhouden. Waaronder een flink aantal leden van onze vereniging. 

Bij de marathon was onze vereniging goed vertegenwoordigd en dat was terug te zien in de rangschikking. Gerard werd met een tijd van 3.03.52 overtuigend eerste. De Damster atleet had onderweg zelfs tijd voor een kopje koffie. Jan van der Velde is weer helemaal terug en werd met een tijd van 3.25.20. Op 2 minuten gevolgd door Richard die als 6e eindigde. Johann liet zien dat hij het marathon lopen nog in zich heeft. Na een paar pechgevallen de afgelopen jaren, finisht hij in een tijd van 3.57.47 keurig binnen de 4 uur. De ultraloper Lydia volgde hem op 4.02.44. Zij bleef daarmee Jack een kleine 8 minuten voor. 

Bij de 30 km kwam Graciëlla als grote winnaar en verassing uit de bus. Met een mooie glimlach en het haar goed in de plooi kwam ze in een tijd van 2.27.44 over de finish. Ze bleef de nummer 2 daarmee ruim 5 minuten voor. 

Ook bij de halve marathon deden leden van de vereniging. Siemon kwam na 1.47.43 over de finish. Auke volgde een kleine 5 minuten later. Onder aanvoering van Attie had zich een mooi groepje gevormd met daarin Attie, Daan en Dorian. Het drietal finishte varierend van 2.08.29 tot 2.08.51. Ester volgde op 2.17.03.

De 15 km was eveneens prooi voor Fivelstreek. Gideon finishte in 1.01.36 en legde daarmee beslag op het zilver. Het brons was voor Jorus die Gideon volgde op 6 seconden. Janny is na wat blessureleed weer helemaal terug. De voormalig judoka liet zien dat ze niet alleen op de mat prima kan presteren. Ook op de weg gaat het haar goed af. Ze liep een keurige tijd van 1.26.47. Franciska deed dapper mee aan de 15 km en dat ging prima. Zij liep een tijd van 1.47.01. 

Op de 10 km ging het eveneens naar wens. Roy liep zeer verdienstelijk een tijd van 41.18 en werd daarmee 2e. Froukje kwam binnen met een goede tijd van 58.09. Aukje finishte in een mooie tijd van 1.00.54. Cor en Ingrid liepen samen en volbrachten de barre tocht in een tijd van 1.04.19. Imca was ook van de partij en zette een tijd van 1.06.29 neer. Daarmee bleef ze het duo Harma en Barbara respectievelijk 19 en 20 seconden voor. Henriette finishte in 1.07.08.

Na een dag voor de Dijkloop een PR op de halve marathon bij de Adventurerun op Ameland (1.52.50) meldde Lisanne zich zondag bij de start voor de 5 km. Blijkbaar ligt het lopen in de koude de studente fysiotherapie wel, want ook hier liep ze met een tijd van 24.51 zeer verdienstelijk. Jeugdleden Anneloes en Tess waren ook van de partij en zij zetten een tijd van respectievelijk 27.29 en 27.34 neer. Goed gedaan! Suvdmaa deed ook mee en liep prima met een tijd van 28.15. Irene had eveneens de hardloopschoenen aangetrokken en finishte keurig in 30.23. Gevolgd door Niezina in 30.37. Zij bleef daarmee Peter en Karlijn 13 seconden voor. Willem volgde op 33.45 en bleef daarmee Judith 9 seconden voor. Vlak daar achter kwam Ben in 33.59. Na lange tijd weer terug bij de club. Welkom terug. Start to runner Judith volbracht eveneens de 5 km en deed dat in een tijd van 34.00. Jeugdlid Isa deed net zoals zus Tess ook mee en liep een tijd van 34. 26.Ze bleef daarmee haar vader en kersvers lid Patrick een seconden voor. Daar kan je mee thuis komen. Jan van der Eide was speciaal uit Godlinze gekomen voor de Dijkloop en liep verdienstelijk de 5 km in 35.05. Gevold door Rene in 35.39. Start to runner Annelies had zondag de 5 km eveneens volbracht en deed dat in een keurige tijd van 37.38. Ze finishte daarmee 2 seconden achter eveneens Start to Run lid Lidy. Ook welkom terug! The golden oldies Truus en Anneke waren natuurlijk ook van de partij en volbrachten de 5 km in respectievelijk in 38.54 en 38. 56. Ingrid finishte in 43.09.

Alex en Andries starten eveneens, maar moesten helaas vroegtijdig uitstappen. 

Natuurlijk waren ook vele vrijwilligers van de vereniging betrokken bij de Dijkloop. Samen met o.a. Erik, Ida en Wildrik zorgden ze ervoor dat we dit jaar van een mooi Dijkloop hebben kunnen genieten. Dank hiervoor en op naar de Dijkloop van 2023.

 

About the author

avFivelstreek